Home > news > Company news about Component Spotlight: SMA-50JRG Termination Load
Events
Contact Us
Contact Now
Component Spotlight: SMA-50JRG Termination Load
Latest company news about Component Spotlight: SMA-50JRG Termination Load
Precision Signal Control for RF & Microwave Applications
Why Engineers Trust the SMA-50JRG
  • Broad frequency coverage: DC to 18 GHz
    Suitable for most common RF and microwave test scenarios.
  • Low VSWR (≤ 1.2)
    Ensures minimal signal reflection and high measurement accuracy.
  • Standard 50 Ω impedance, 1 W power handling